Digitální marketing - Marketingové akce a konference 2021

Konference 2021 s digitálním marketingem

Jako již několik let se podíváme na marketingové akce a konference v roce 2021, které mohou být zajímavé. I když ne u všech máme konkrétní inforamce, což je vzhledem k situaci v ČR zcela pochopitelné, protože nevíme jaké budou podmínky příští týden natož tak za několik měsíců. Uvidíme, jeslti všechny akce přejdou do on-line režimu nebo si některé akce „počkají“ na lepší podmínky a uspořádají akci prezenčně.

WordCamp Praha 2021

WordCamp Prague 2019
WordCamp Prague 2020

Konference WordCamp je naše velmi oblíbená, protože se jedná o „směs“ přednášek a informací jak ze světa WordPress, tak i z marketingu, či dalších oblastí. Už to bude naše několikátá účast na této konferenci a to jak v Praze, tak i v Brně. Minulý rok jsme byli bohužel pouze v Praze – náš článek o pražském WordCampu – Poznatky z WordCamp Praha 2020. Praha a Brno se vždy pěkně střídají – Praha je v první polovině roku a Brno je v druhé polovině.

Opět se můžeme těšit na taková jména jako je Honza Bartoš (Facebook reklama), Petra Kristína Dolejšová (Právo v digitálu) a další.

Datum

27. 02. 2021

Místo

On-line

Vstupenky

Zdarma

Konference Marketing festival 2021 Praha

MarketingFestival 2020

Marketing festival je jedna z největších akcí pořádaných u nás. Její dosah je mezinárodní a tomu i odpovídá forma přednášek, které jsou vedeny na velkém jevišti v anglickém jazyce. Konkrétní program naleznete na webových stránkách https://www.marketingfestival.cz/cs/. Předminulý rok, musíme říci, jsme byli celkem zklamáni z obsahu konference, která byla velmi nezáživná a moc přidané hodnoty jsme neviděli viz náš článek – Jaký byl Marketing Festival 2019 v Praze?. Minulý rok 2020 se rozhodli organizátoři přejít do on-line formátu v kombinaci předtočenými rozhovory a živími dotazy po „přednášce“.

Datum

23. – 24. 09. 2021

Místo

On-line

Vstupenky

3 990 Kč

Czech On-line Expo 2021

Na Czech On-line Expo jsme byli předminulý rok poprvé a byl to docela zajímavý zážitek, ale taky velká „masovka“ z hlediska počtu účastníků akce. Program je rozdělen do několika „pod“ summitů vždy zaměřených na jednotlivé odvětví jako např. SEO či Logistika. Souběžně tak poběží paralelně přednášky na 15 místech. A základní cena je zatím stále velmi „přitažlivá“. Více o programu na webu https://www.czechonlineexpo.cz/. A jaký byl náš „první“ COE ? – to si můžete přečíst zde.

Datum

Jaro nebo podzim 2021

Místo

Výstaviště Praha Holešovice

Vstupenky

Základní: 422 Kč

SEO restart 2021, PPC restart 2021 a další restarty

Předpokládáme, že letos bude v nějaké formě i konference ze série „restart“, ale zatím žádné bližší informace neznáme. Můžete sledovat jejich webovky – https://www.seorestart.cz/, https://konference.medio.cz/ nebo na jednotlivých webech – Brand Restart, Data Restart, E-mail Restart a Social Restart.

Co sledovat ze zahraničí

Google I/O 2021

Google IO je obrovská akce od společnosti Google a většinou se na nich dozvídáme novinky ze všech možných oblastí, kterým se Google věnuje. Takže se dají očekávat nové informace ohledně webových technologií či služeb, něco nového pro Chrome. Rozhodně informace o novém systému Android. Takže sledovat tuto akci minimálně z hlediska Key note, tedy první a úvodní přednášky, je vždy důležité. Většina informací se bude postupně uvěřejnovat na webu https://events.google.com/io/. Ale dá se očekávat, že bude opět online přenos přes YouTube. Minulý rok 2020 se akce neuskutečnila, tak doufejme, že letos již vude.

Datum

Květen – Červen 2021

Místo

Shoreline Amphitheatre in Mountain View, USA

Vstupenky

-neoznámené-

Na závěr

Marketingových akcí je mnoho, ale času není již tolik, takže určitě doporučujeme pořádně zvážit na jakou akci půjdete. Za nás můžeme doporučit výše uvedené akce, které jsme si většinou sami vyzkoušeli. Letos plánujeme se podívat na WordCamp Praha, Czech Online Expo, WordCamp Brno. Pro tyto akce jsme pevně rozhodnutí a přidáme z těchto akcí i nějaký ten report, kde se budeme snažit shrnout hlavní poznatky. A samozřejmě, jako vždy, se všechny tyto akce projeví v našem školení Digitální marketing dle ECDL.

Konference
Czech Online Expo, Digitální marketing, Google I/O, Konference, Konference 2021, Marketing festival, SEO restart, WordCamp Brno, WordCamp Praha

Archivy

Co o našem školení Digitální marketing říkají absolventi?
Marketingové akce 2022

Další podobné články