Marketingové konference a akce v roce 2020

Marketingové konference a akce v roce 2020

V dnešním článku se podíváme na přehled marketingových (digital marketing) konferencí a akcí, které stojí za to navštívit v roce 2020. Možná jste četli náš minulý článek, který jsme napsali na našem IT webu VisionsLabsKonference a akce v roce 2019. Tentokrát jsme se to rozhodli pěkně rozhodit na Marketingové a IT (vývojářské) akce, kterých se buď sami zúčastníme, nebo můžeme s klidným svědomím doporučit. Takže na tomto webu si rozebereme marketingové akce.

Konference Reshoper 2020

ReShoper 2019
ReShoper 2020

Konference RESHOPER je určena pro zájemce či pracovníky v oblasti e-commerce neboli e-shopů. Obecně se dá říci, že se zde budou probírat témata ohledně online prodeje – digitální marketing, instagram, seo či e-shopové řešení. Na detailní program se můžete podívat na stránkách https://www.reshoper.cz/cs/konference/ . Důležité je ještě zmínit, že akce ReShoper není pouze konference, která je placená, ale taky veletrh, který je zdarma a budou zde mít stánky různé společnosti, které mají něco společného s e-commerce.

Na této akci jsme byli minulý rok, takže si můžete přečíst náš report z této akce – Report z konference ReShoper 2019. Budeme se snažit i letos Vám přinést zajímavý report z této akce.

Datum

30.1. 2020

Vstupenky

Konference – 3 980,9 Kč s DPH
Veletrh – zdarma

WordCamp 2020

WordCamp Prague 2019
WordCamp Prague 2020

Konference WordCamp je naše velmi oblíbená, protože se jedná o „směs“ přednášek a informací jak ze světa WordPress, tak i z marketingu či dalších oblastí. Už to bude naše několikátá účast na této konferenci a to jak v Praze, tak i v Brně. Minulý rok jsme byli bohužel pouze v Praze – náš článek o pražském WordCampu – Poznatky z WordCamp Praha 2019. Praha a Brno se vždy pěkně střídají – Praha je v první polovině roku a Brno je v druhé polovině.

Opět se můžeme těšit na taková jména jako je Martin Michálek (AMP), Petr Mišák (SvětAndroida) a další.

Datum

29.2. 2019

Místo

VŠE v Praze

Vstupenky

Konference – 603,79 Kč vč DPH

Konference Marketing festival 2020 Praha

MarketingFestival 2020

Marketing festival je jedna z největších akcí pořádaných u nás. Její dosah je mezinárodní a tomu i odpovídá forma přednášek, které jsou vedeny na velkém jevišti v anglickém jazyce. Konkrétní program naleznete na webových stránkách https://www.marketingfestival.cz/cs/. Minulý rok, musíme říci, jsme byli celkem zklamáni z obsahu konference, která byla velmi nezáživná a moc přidané hodnoty jsme neviděli viz náš článek – Jaký byl Marketing Festival 2019 v Praze?.

Datum

24.4. 20202

Místo

Kongresové centrum Praha

Vstupenky

6 990 Kč bez DPH

Czech On-line Expo 2020

Na Czech On-line Expo jsme byli minulý rok poprvé a byl to docela zajímavý zážitek, ale taky velká „masovka“ z hlediska počtu účastníků akce. Program je rozdělen do několika „pod“ summitů vždy zaměřených na jednotlivé odvětví jako např. SEO či Logistika. Souběžně tak poběží paralelně přednášky na 15 místech. A základní cena je zatím stále velmi „přitažlivá“. Více o programu na webu https://www.czechonlineexpo.cz/. A jaký byl náš „první“ COE ? – to si můžete přečíst zde.

Datum

2. a 3.4. 2020

Místo

Výstaviště Praha Holešovice

Vstupenky

Základní: 249 Kč

SEOrestart 2020

Opět akce na, které jsem byli minulý rok poprvé a musíme říci, že SEOrestart potvrdil svoji pověst. A to, že se jedná o velmi kvalitní a přínosnou SEO akci. Program se sice zveřejní až v proběhu roku, ale termín je známý již nyní. Takže můžeme jenom doporučit sledovat webové stránky – https://www.seorestart.cz/. Náš report z akce z minulého roku je zde.

Datum

11. 6. 2020

Místo

Divadlo pod Palmovkou, Praha

Vstupenky

3 300 Kč bez DPH

PPCrestart 2020

Tato konference je druhá z řady „restart“. Zatím se jedná o jedinou „čistou“ akci kolem PPC. PPC se většinou moc na jiných konferencích neprobírá, protože je to většinou „sušší/datové“ téma a pro většinu účastníků asi není dosti „sexy“. Konferencí z řady „restart“ je více – můžete se podívat zde https://konference.medio.cz/ nebo na jednotlivých webech – Brand Restart, Data Restart, E-mail Restart a Social Restart.

Datum

1. 10. 2020

Místo

Divadlo pod Palmovkou, Praha

Vstupenky

3 300 Kč bez DPH

BrightonSEO

BrightonSEO je britská konference o SEO, která se koná ve městě Brighton (kousek od Londýna) dvakrát do roka (jaro a podzim). Jedná se o obrovskou marketingovou akci, na kterou lze zakoupit vstupenku nebo zkusit štěstí v „loterii“. A právě v „loterii“ jsme měli loni štěstí a tak jsme se vydali do Anglie na naší první zahraniční konferenci – Brighton SEO podzim 2019. Zážitek to byl samozřejmě zajímavý – například dlouhé fronty, na které jsme si v ČR už celkem odvykli, nebo to, že se vůbec nečekalo až se většina dostane dovnitř, ale prostě se začalo. Určitě pokud budete mít šanci se tam podívat a zajímá vás SEO, tak je to zajímavá akce. Trochu „masovka“, ale aspoň člověk opustí ten „svůj“ český rybníček a vidí, jak se to dělá jinde a co tam řeší.

Datum

16. 04. 2020 + 1.10. 2020

Místo

Brighton

Vstupenky

£215 bez DPH

Další akce – doplnění

SEOloger naživo

SEOloger je komunita kolem SEO, která se většinou setkává na měsíční bázi v Praze. Což pro nás z Brna úplně není ideální pro to si na „večer“ zajet. Ale kromě pravidelných setkání pořádá takové „soustřední“ seo konzultantů – SEOloger naživo. Na této akci jsme ještě nebyli – takže nemůžeme osobně poreferovat.

Datum

1.5. – 3.5. 2020

Vstupenky

+- 3000 Kč bez DPH

Kafe & marketing

Každý měsíc pořádají neformální posezení o marketingu nazvané Kafe a marketing, kde si vždy pozvou zajímavého hosta (či hosty) z prostředí marketingu, kteří mají následně přibližně hodinovou přednášku a pak následuje diskuze.

Jedná se o komorní akci s  uvolněnou atmosférou za symbolický poplatek 100 Kč. Hosté skutečně nejsou v marketingu žádní nováčci a mají návštěvníkům vždy co zajímavého říct. Koneckonců, veškeré předchozí akce si můžete prohlédnout na jejich stránce: https://kafeamarketing.cz/

Datum

27. 2. 2020 od 18:00

Místo

Standard Cafe
Karolíny Světlé 23, Praha 1


Vstupenky

100 Kč

Na závěr

Marketingových akcí je mnoho, ale času není již tolik, takže určitě doporučujeme pořádně zvážit na jakou akci půjdete. Za nás můžeme doporučit výše uvedené akce, které jsme si většinou sami vyzkoušeli. Letos plánujeme jít na Reshoper, WordCamp Praha, Czech Online Expo, WordCamp Brno. Pro tyto akce jsme pevně rozhodnutí a přidáme z těchto akcí i nějaký ten report, kde se budeme snažit shrnout hlavní poznatky. A samozřejmě, jako vždy, se všechny tyto akce projeví v našem školení Digitální marketing dle ECDL.

Konference
BrightonSEO, Czech Online Expo, Digitální marketing, Digitální marketing dle ECDL, Marketing festival, PPC restart, ReShoper, SEO restart, WordCamp Brno, WordCamp Praha

Archivy

Jaké mobilní aplikace použít v rámci digitálního marketingu?
Jaký byl ReShoper 2020?

Další podobné články